Torrevieja - atrakcje turystyczne

Blog 08/08/2019

Torrevieja to z całą pewnością miasto, któremu warto poświęcić chwilę, będąc na Costa Blanca. Zobacz jakie atrakcje czekają tutaj na Ciebie.

 

Atrakcje turystyczne Torrevieja

Na uwagę zasługuje już sama nazwa miejscowości, która oznacza oznacza w języku polskim ”starą wieżę”. Jej etymologia związana jest z tym, że do 1802 roku na terenie miasta znajdowała się wyłącznie wieża obserwacyjna, stanowiąca jedyny budynek w miejscowości.

 

Przez wiele lat o bycie mieszkańców stanowiło położenie Torrevieja nad dwoma kopalniami soli. Nie sposób nie wspomnieć, że współcześnie Torrevieja jest jednym z największych producentów soli w Europie i z tego właśnie najbardziej słynie. Zapewniony przez złoża soli zdrowy mikroklimat sprzyja wypoczynkowi i mieszkaniu w tym rejonie. Ale to nie koniec powodów, które skłaniają do wybrania się do tego miasta.

 

Mieszkańcy i turyści mogą złapać oddech w samym centrum miasta w Parque de las Naciones, czyli w Parku Narodów. Jego wnętrze skrywa półwysep w kształcie Europy, na którym znajdują się flagi wszystkich państw europejskich. Jogging, spacer czy czytanie książki są jak najbardziej tu wskazane.

 

Atrakcje kulturalne w Torrevieja

W Torrovieja nie brakuje miejsc kulturalnych, które także warto odwiedzić. Jest to chociażby Muzeum Szopek Bożonarodzeniowych (Museo de Belenes) z prywatnym zbiorem prezentującym tradycję i sztukę budowania szopek. W zbiorach znajduje się między innymi najmniejsza szopka świata, która została wyrzeźbiona w porcelanie stomatologicznej. Drugim muzeum wartym uwagi jest Muzeum Wielkiego Tygodnia (Museo de la Semana Santa), gdzie zgromadzono różne przedmioty związane z obchodami Wielkiego Tygodnia – figury, rzeźby, akcesoria mające zastosowanie podczas procesji.

 

Zwiedzanie muzeum, a potem odpoczynek w parku i opalanie się na plaży… Kiedy najlepiej zaplanować wizytę w Torrevieja? Jak się okazuje, każda pora roku jest odpowiednia do zwiedzania tego miasta. Na aurę pogodową nie można narzekać nawet w okresie zimowym, ponieważ temperatura powietrza utrzymuje się wówczas w zakresie od 12 do 20 stopni Celsjusza.