Najlepsze atrakcje turystyczne w Murcji

Blog 08/05/2018

Planujesz wakacyjny wyjazd do Hiszpanii? Odwiedź Murcję! Mimo że region ten nie jest zbyt popularny w Polsce, pod względem interesujących atrakcji turystycznych nie odbiega od takich kurortów, jak Costa del Sol czy Costa Blanca. Sprawdź, które z nich w szczególności warto odwiedzić podczas swojego wakacyjnego wyjazdu. 

 

Jak spędzać czas na wakacjach w Murcji? 

Murcja to autonomiczny region Hiszpanii, który mimo swoich wyjątkowych walorów krajobrazowych, wciąż nie jest zbyt popularnym kierunkiem podróży wśród zagranicznych turystów. Dzięki temu ma do zaoferowania coś, czego większość bardziej popularnych kurortów nie jest w stanie zapewnić odwiedzającym - ciszę, spokój i możliwość zasmakowania prawdziwej, hiszpańskiej kultury. Tak sprzyjające warunki sprawiają, że Murcja jest nie tylko doskonała na wakacyjny wypoczynek, ale jest także niezwykle atrakcyjnym miejscem do zamieszkania na stałe. Największy potencjał inwestycyjny tkwi w większych miastach regionu – Murcji, Kartagenie, Aguilas i La Manga

 

Murcję na wakacyjny wypoczynek warto wybrać także z powodu panujących tam warunków klimatycznych. Należące do niej wybrzeże nie bez powodu określane jest mianem Costa Cálida (Gorące Wybrzeże) - wysokie temperatury, słoneczna pogoda i bezchmurne niebo sprzyjają korzystaniu z atrakcji, które region ten ma do zaoferowania przyjezdnym.  

 

Aktywny wypoczynek 

Murcja to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku – przede wszystkim sportów wodnych i pieszych wędrówek. Panujące tam warunki pogodowe umożliwiają naukę m.in. żeglowania, nurkowania i surfowania. Osoby planujące aktywne wakacje, powinny zatrzymać się w Cabo de Palos – tam znajduje się najwięcej szkół sportów wodnych w regionie. W tym rejonie podwodna flora i fauna są zachwycające. Nurkowie mają okazję zobaczyć tam nawet wraki zatopionych statków! 

 

Wycieczka nad Mar Menor 

Mar Menor to zapierająca dech w piersiach laguna, oddzielona od Morza Śródziemnego półwyspem La Manga. Panują tam odmienne warunki niż w Morzu Śródziemnym - można spotkać tam inne gatunki zwierząt oraz oryginalnych roślin, co z powodzeniem przyciąga miłośników nurkowania. Wypoczywając nad Mar Menor, warto odwiedzić Los Alzacares, które słynie z piaszczystych, malowniczych plaż i pól golfowych. Punktem obowiązkowym Twojej podróży powinna być także wizyta w Lo Pagan - miejscowości znanej z leczniczego błota zwanego La Puntica. Ze zdrowotnej kąpieli błotnej każdy może skorzystać tam np. na plaży. 

 

hiszpańska plaża
Wspaniałe plaże, rewelacyjne widoki i morskie kąpiele - to wszystko czeka na Ciebie w Murcji!

 

Obcowanie z naturą w Parku Narodowym Calblanque 

Murcja to jedyne w swoim rodzaju krajobrazy. Miłośnikom natury zdecydowanie polecamy wizytę w Parku Narodowym Calblanque. Do rezerwatu należą tereny górzyste, jeziora oraz plaże, ciągnące się wzdłuż brzegu przez 13 km. Do najbardziej znanych należą te znajdujące się te po zachodniej części parku – Playa Negrete i Playa Larga. Przyroda i krajobrazy, które mamy okazję podziwiać w rezerwacie są nieskalane działalnością człowieka - to natura w czystej postaci. 

 

Regionalna kuchnia 

Murcja poza malowniczymi krajobrazami i doskonałą pogodą wyróżnia się także wspaniałą, regionalną kuchnią. Do potraw typowych na tym terenie zalicza się m.in. caldero, asado de pierna, paparajotes i zarangollo. Koniecznie spróbuj ich w jednej z miejscowych restauracji – gwarantujemy, że będziesz zachwycony ich niebanalnym smakiem! 

 

Wizyta w barokowym mieście Lorca 

Punktem obowiązkowym wakacyjnego pobytu w Murcji dla miłośników architektury barokowej będzie wizyta w urokliwym miasteczku Lorca. Znajduje się tam wiele interesujących obiektów - kapliczek, pałaców oraz kościołów, których walory estetyczne doceni każdy turysta. Nad miastem dumnie wznosi się także jeden z największych zamków w Hiszpanii - Fortaleza del Sol

 

Planujesz przeprowadzkę do Hiszpanii? Szukasz atrakcyjnej nieruchomości na terenie Murcji

Pomożemy Ci znaleźć Twój wymarzony dom lub apartament! Skontaktuj się z nami – przeprowadzimy Cię przez niezbędne formalności i zajmiemy się kwestiami organizacyjnymi