Jak wybrać agencję nieruchomości w Hiszpanii?

Blog 10/01/2020

Polski i hiszpański rynek nieruchomości różnią się od siebie. Kupując nieruchomość w Hiszpanii, pomoc polskiej agencji może się okazać niezwykle przydatna. Sprawdź, dlaczego nie opłaca Ci się pomijać polskiej agencji. Zobacz, co zyskasz współpracując z dobrą agencję, a także czym kierować się przy jej wyborze.

 

Jak wygląda procedura zakupu nieruchomości na hiszpańskim rynku?

Szczegółowy opis jak wygląda zakup domu w Hiszpanii przedstawiliśmy w poradniku zakup nieruchomości w Hiszpanii krok po kroku. Jeżeli od samego początku zdecydujesz się na współpracę z dobrą agencją, wówczas otrzymasz kompleksowe wsparcie na każdym etapie zakupu i finalizacji transakcji. I to bez dodatkowych opłat! Pomoc agenta nieruchomości polega na:

 • Znalezieniu ofert nieruchomości, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom
 • Prezentacji wybranych obiektów i udzieleniu informacji na temat stanu technicznego i formalnego obiektów
 • Rezerwacji wybranej nieruchomości i sprawdzeniu zapisów umowy wstępnej
 • Wskazaniu, jakie dokumenty są wymagane do podpisania umowy
 • Poleceniu tłumaczy, którzy pomogą w przetłumaczeniu dokumentów na język hiszpański lub angielski
 • Wskazaniu, w jaki sposób należy wyrobić hiszpański numer identyfikacji podatkowej i spełnić inne niezbędne wymagania formalno-prawne
 • Wskazaniu, gdzie i na jakich warunkach można uzyskać kredyt

 

oferty nieruchomości w Hiszpanii
Dobry agent nieruchomości przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Czy kupując bez agencji nie zapłacisz prowizji?

Kupując nieruchomość w Polsce, bardzo często zdarza się, że kupujący stara się ominąć agencję nieruchomości, aby uniknąć zapłacenia tzw. prowizji od kupującego. Przeglądając hiszpańskie ogłoszenia nieruchomości pamiętajmy, że to jest cena ostateczna. I nie ma znaczenia, czy pośredniczyć w sprzedaży będzie jedna, czy trzy agencje nieruchomości.

 

W przypadku hiszpańskiego rynku nie warto omijać pośrednictwa agencji, ponieważ zapłacimy dokładnie tę samą cenę, a nie będziemy mogli skorzystać z pomocy agenta. Dla właścicieli hiszpańskich nieruchomości praktyka omijania agencji jest czymś dziwnym i często taka propozycja może w nich wzbudzić podejrzliwość.

 

Cena danej nieruchomości powinna być zatem taka sama u różnych agencji nieruchomości. Zdarza się jednak, że cena nieruchomości różni się w kilku serwisach. W tym momencie, warto zwrócić się do swojej agencji z zapytaniem, skąd wynika różnica w cenie. Być może właściciel mieszkania opuścił cenę i nie zdążył poinformować wszystkich agencji, które wystawiły daną ofertę. Czasem może się zdarzyć, że w jednym serwisie wskazana jest cena wyłącznie za dane mieszkanie, a w innym serwisie cena za mieszkanie łącznie z garażem. Dlatego warto jest współpracować z agencją, której pracownik mówi po hiszpańsku, aby móc szybko wytłumaczyć powstałe wątpliwości.

 

Wybierz jedną polską agencje i jednego agenta

Agencje w Hiszpanii współpracują ze sobą. Jeżeli więc znalazłeś kilka interesujących Cię nieruchomości w różnych agencjach, zdecydowanie najkorzystniej dla Ciebie będzie zgłosić się do nas i nawiązać współpracę z naszym agentem. To jego rolą jest uzyskanie dostępu do interesującej Cię oferty, nawet jeżeli jest ona w portfolio innego biura. Jeżeli jednak zgłosisz się do kilku agencji jednocześnie i podasz swoje dane kontaktowe, wówczas będziesz zobowiązany do zakupu nieruchomości w tej agencji, która ma tę ofertę w swoim portfolio. Niestety z doświadczenia wiemy, że niektóre agencje oferujące nieruchomości w Hiszpanii, nie mają tam swojego biura, ani swojego agenta na miejscu. A tym samym, w momencie dostarczenia dokumentów, czy podpisania umowy, pozostaniesz sam, bez pomocy agenta. Nie uzyskasz pomocy prawnej, organizacyjnej ani kredytowej.

 

Równie niekorzystnie będzie wyglądała sytuacja, jeżeli zgłosisz się w pierwszej kolejności do agencji hiszpańskiej i zarejestrujesz się w niej jako Klient. Jeżeli bowiem okaże się, że jednak przy finalizacji transakcji będziesz chciał skorzystać z pomocy polskiego agenta z naszego biura, wówczas będziemy musieli obciążyć Cię dodatkowymi kosztami obsługi. Inaczej wyglądałaby sytuacja, gdybyś w pierwszej kolejności zgłosił się do nas. Wówczas to nasz agent nawiązuje współpracę z hiszpańską agencją i udostępni Ci możliwość zobaczenia wybranych ofert. Tym samym korzystasz z kompleksowej pomocy polskiego agenta nieruchomości na miejscu, a cena za nieruchomość jest dokładnie taka sama, jaką zaoferowała hiszpańska agencja w swoim serwisie!

 

Chcesz kupić nieruchomość w Hiszpanii?

 

Nawiąż współpracę z polskim agentem nieruchomości whiszpanii.pl.

 

Zyskasz kompleksową pomoc w języku polskim, a za nieruchomość zapłacisz dokładnie taką samą cenę, jaką zaoferowała hiszpańska agencja nieruchomości. Bez dodatkowych opłat i prowizji.

 

Dlatego ostrzegamy przed rozsyłaniem zapytań i rezerwacji ofert w różnych agencjach, gdyż ostatecznie możesz zostać zobowiązany do zakupu w tej agencji nieruchomości, która nie udzieli Ci pomocy związanej z przeprowadzeniem i finalizacją transakcji.

 

Cechy dobrej agencji nieruchomości w Hiszpanii

Teoretycznie pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii nie wymaga spełnienia wielu kryteriów. Dlatego wiele firm oferuje nieruchomości w Hiszpanii… nie mając tam fizycznego biura, ani pracownika z językiem hiszpańskim. Doświadczenia naszych Klientów oraz osób potwierdzają, jak ważna jest rola agenta nieruchomości, który przeprowadzi kupca przez wszystkie etapy wyboru i zakupu nieruchomości.

 

Przy wyborze agencji zwróć uwagę, czy agencja spełnia poniższe wymagania:

 

 1. Znajomość hiszpańskiego rynku nieruchomości
 2. Biuro w Hiszpanii
 3. Agent zna język hiszpański / angielski
 4. Znajomość pełnej procedury zakupu
 5. Dobra współpraca z innymi agencjami
 6. Duża liczba ofert nieruchomości
 7. Dobre opinie o biurze i agentach
 8. Unikalne opisy ofert nieruchomości w serwisie

Wszystkie te wymagania spełnia agencja nieruchomości whiszpanii.pl.

 

Jeżeli masz pytania – napisz lub zadzwoń.

 

Z przyjemnością pomożemy!