Gdzie szukać tanich lotów do Alicante?

Blog 28/06/2018

Costa Blanca to bardzo popularny kierunek wakacyjny. Zagranicznych turystów do wyjazdu zachęcają nie tylko piękne widoki i słoneczna pogoda. Przekonuje także stosunkowo niewielka odległość i możliwość znalezienia tanich lotów prosto do Alicante. Jesteś na etapie planowania wakacji i szukasz lotów na Costa Blanca? Doradzimy Ci, ofertę jakich przewoźników warto sprawdzić, aby zakupić bilety w najkorzystniejszej cenie. 

 

Tanie loty do Alicante – jakie linie lotnicze wybrać? 

Na Costa Blanca z Polski można dolecieć bezpośrednio z następujących miast: 

  • Kraków,  
  • Wrocław,  
  • Warszawa,  
  • Poznań, 
  • Gdańsk. 

Jeśli wybierasz się do Hiszpanii w celach wypoczynkowych lub planujesz zainwestować na Costa Blanca, najlepiej wybrać jedno z połączeń oferowanych przez Wizzair lub Ryanair – lotniskiem docelowym jest wtedy lotnisko w Alicante. Ceny biletów wahają się w zależności od miesiąca zaplanowanego przez nas wyjazdu i lotniska, z którego zamierzamy rozpocząć naszą podróż. Warto zaznaczyć, że ceny są płynne i mogą ulegać zmianie każdego dnia, dlatego uważnie śledząc ich wahania, mamy szansę na "upolowanie" naprawdę korzystnej okazji. Szukając biletów na Costa Blanca, warto skorzystać z wyszukiwarek lotów różnych linii. Polecamy Skyscanner.pl, Fru.pl i eSky.pl

 

Średnie ceny biletów z Polski do Alicante (cena uwzględnia loty oferowane przez przewoźników uznawanych za budżetowych oraz pozostałe linie lotnicze) kształtują się następująco: 

 

ceny lotów do Alicante z Polski
Średni koszt biletów z Polski do Alicante – Fru.pl

 

Jak widać na powyższym wykresie nawet w okresie wakacyjnym, można znaleźć tanie loty na Costa Blanca. Niskie ceny biletów utrzymują się także po sezonie letnim. W zależności od miasta, za lot do Alicante w okresie zimowym możemy zapłacić poniżej 300 zł.  

 

Wylot z Krakowa 

Jeśli interesuje Cię wylot z Krakowa, możesz wybrać linie lotnicze Ryanair. W miesiącach wakacyjnych, tj. od lipca do września średnie ceny biletów do Alicante kształtują się na poziomie od 200 do 1000 zł. Jednak rezerwując lot z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy znaleźć także dużo tańsze połączenia, za które zapłacimy poniżej 200 zł. Za lot powrotny z Alicante możemy zapłacić od ok. 250 do 800 zł - w sierpniu bilety są najdroższe.  

 

ceny lotów z Krakowa do Alicante
Średni koszt biletów z Krakowa do Alicante w lipcu - Ryanair 

 

Ceny biletów z Krakowa po sezonie wakacyjnym ulegają zmianie. W styczniu i lutym za bilet zapłacimy między 180 a 300 zł. Dlatego wyjazd w tym okresie może być bardzo korzystny pod względem finansowym

 

Wylot z Warszawy  

Jeśli chodzi o loty z Warszawy - Modlin, ceny za bilety przewoźnika Ryanair w miesiącach wakacyjnych są korzystniejsze. Koszt lotu do Alicante w większości przypadków wynosi od 100 do 500 zł. Natomiast w przypadku lotu powrotnego należy liczyć się z nieco wyższymi cenami - wahają się między 200 a 900 zł.  

 

 

ceny lotów z Warszawy-Modlin do Alicante
Średni koszt biletów z Warszawy - Modlin w sierpniu - Ryanair

 

Jeśli planujesz wybrać się na Costa Blanca w listopadzie lub grudniu za przelot do Alicante zapłacisz nieco ponad 200 zł. Średnia cena za bilet powrotny w tym okresie kształtuje się na podobnym poziomie. 

 

Wyloty z Warszawy – Chopin zapewnia przewoźnik Wizzair. Od lipca do września ceny biletów wahają się między 200 a 400 zł. Rezerwując lot z pewnym wyprzedzeniem, można trafić także na tańsze bilety, za które zapłacimy nieco powyżej 100 zł. Powrót z Alicante może w tym okresie kosztować nas więcej. Ceny biletów wahają się w tym miesiącach między 300 a 600 zł. W podróż do Alicante z Warszawy najlepiej wybrać się w sierpniu, wtedy koszty podróży będą najniższe. 

 

Wylot z Wrocławia 

Planując wylot z Wrocławia, warto skorzystać z oferty przewoźnika Ryanair. Za bezpośredni lot do Alicante w okresie wakacyjnym zapłacisz od 100 do 600 zł. Natomiast lot powrotny może być nieco droższy - ceny biletów wahają się wtedy między 300 a 600 zł.  

 

 

ceny lotów z Wrocławia do Alicante
Średni koszt biletów z Wrocławia do Alicante w lipcu - Ryanair 

 

Wylot z Poznania 

Na hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca z Poznania również zabierze nas Ryanair. Ceny lotów od lipca do września oscylują w granicach od 100 do 600 zł. Najkorzystniej pod względem kosztów podróży wypada sierpień. Wtedy za bilet do Alicante możemy zapłacić nawet poniżej 100 zł!  

 

 

ceny lotów z Poznania do Alicante
Średni koszt biletów z Poznania do Alicante w sierpniu - Ryanair 

 

Tanie loty na Costa Blanca z Poznania można znaleźć też w okresie zimowym. Za bilet do Alicante w styczniu i lutym zapłacimy nieco ponad 200 zł.  

 

Wylot z Gdańska 

Ryanair zapewnia także loty do Alicante z Gdańska. Tam ceny biletów kształtują się następująco. Od lipca do września za lot do Alicante możemy zapłacić od 100 do 400 zł - obecnie o tanie bilety najłatwiej w lipcu i sierpniu. Warto zaznaczyć, że powrót do Gdańska może kosztować nas więcej. Za lot powrotny trzeba zapłacić między 200 a 700 zł.  

 

 

ceny lotów z Gdańska do Alicante
Średni koszt biletów z Gdańska do Alicante w sierpniu - Ryanair 

 

Natomiast podróż do Alicante z Gdańska zimą - w styczniu i lutym będzie kosztować nas powyżej 200 zł. Jednak w tym okresie można znaleźć też tańsze loty, za które zapłacimy nieco ponad 100 zł.   

 

Potrzebujesz pomocy w organizacji wyjazdu na Costa Blanca? Skontaktuj się z nami – wskażemy Ci opcje najkorzystniejsze pod względem finansowym.