Gdzie najlepiej kupić apartament w Hiszpanii?

Blog 20/03/2018

Marzysz o własnym apartamencie w sercu słonecznej Hiszpanii? Zastanawiasz się, który z jej regionów będzie najatrakcyjniejszy zarówno pod względem cen nieruchomości, jak i jego walorów krajobrazowych oraz warunków klimatycznych? Doradzimy Ci, gdzie warto kupić dom w Hiszpanii, aby dana inwestycja przyniosła Ci najwięcej korzyści i satysfakcji. 

 

Apartament w Hiszpanii – jak wybrać region pod inwestycję? 

Planowanie inwestycji w Hiszpanii należy zacząć od wyboru najdogodniejszej dla nas lokalizacji. Wybierając region, w którym dokonamy zakupu apartamentu, w pierwszej kolejności zdefiniuj swoje priorytety oraz oczekiwania. Zastanów się, jaki jest cel Twojej inwestycji. Czy jest to zakup nieruchomości pod wynajem turystyczny, przeprowadzka na stałe do danej części Hiszpanii, a może posiadanie apartamentu, w którym będziesz spędzać wakacje letnie lub ferie zimowe? 

 

Warto podkreślić, że w zależności od regionu, ceny nieruchomości mogą się różnić. Do tych najdroższych należą m.in. Costa Brava, Costa del Sol oraz Baleary. Inwestorzy poszukujący atrakcyjnej oferty w tych częściach Hiszpanii muszą liczyć się z poniesieniem znaczących kosztów - zarówno na zakup, jak i utrzymanie apartamentu. Natomiast podaje się, że ceny nieruchomości są obecnie najbardziej przystępne na wybrzeżu Costa Blanca. Niskie koszty bezsprzecznie zachęcają do dokonania inwestycji właśnie w tej części Hiszpanii – wielu z zagranicznych inwestorów decyduje się na przeprowadzkę do jednej z miejscowości na Costa Blanca lub zakup apartamentu na wynajem turystyczny.

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto ocenić także logistykę potencjalnej przeprowadzki lub dłuższego pobytu w wybranym przez nas regionie Hiszpanii. Odpowiednio wcześnie należy sprawdzić dostępne połączenia samolotowe i na tej podstawie ocenić opłacalność całego przedsięwzięcia. Aspekt ten jest szczególnie istotny, jeśli najbardziej jesteśmy zainteresowani opcją zakupu tzw. apartamentu letniskowego. Wtedy to dobra komunikacja naszego obecnego miejsca zamieszkania z danym regionem Hiszpanii z pewnością będzie dla nas priorytetem.

 

Mimo iż warunki klimatyczne w Hiszpanii są z pewnością bardziej sprzyjające niż w naszym kraju, należy zaznaczyć, że pogoda jest zróżnicowana w zależności od konkretnego regionu. Jeśli przebywając w swoim apartamencie w Hiszpanii, chcesz czuć się, jak na nieustających wakacjach, koniecznie sprawdź, który z regionów należy do tych najbardziej słonecznych. Warto zaznaczyć, że mało sprzyjającym klimatem charakteryzują się m.in. Kantabria, Asturia oraz Santiago de Compostela. Zlokalizowane są w północnej części kraju, dlatego w okresie jesienno-zimowym nierzadko panują tam niskie temperatury oraz zdarzają się opady śniegu. Znacznie łagodniejszym klimatem wyróżnia się region Costa Blanca. 

 

Gdzie zainwestować w Hiszpanii?

Ze względu na bardzo przystępne ceny nieruchomości, malownicze widoki i korzystne warunki pogodowe, swojego wymarzonego apartamentu w Hiszpanii warto szukać przede wszystkim w następujących regionach.

 

Costa Blanca

Costa Blanca cieszy się ogromną popularnością ze względu na to, że odpowiada zarówno na potrzeby inwestorów, jak i turystów. Zapewnia im to, czego przede wszystkim oczekują od pobytu w Hiszpanii - doskonałą pogodę i wyjątkowe krajobrazy. W tej części kraju można najczęściej liczyć na słoneczną pogodę i wysokie temperatury, które zdecydowanie sprzyjają wypoczynkowi. Jednak do dokonania inwestycji w Costa Blanca przekonują przede wszystkim atrakcyjne ceny nieruchomości - podaje się, że zakup apartamentu w południowej części tego regionu jest najkorzystniejszy. Koszty zakupu, utrzymania nieruchomości oraz niskie podatki stanowią najczęstsze powody, dla których inwestorzy podejmują decyzję o zakupie apartamentu właśnie w tej części Hiszpanii. Najczęściej wybierają oferty nieruchomości w Alicante, Torrevieja, Altei, Murcji, czy też Benidormie.

 

Alicante

Ta zlokalizowana na wybrzeżu Costa Blanca miejscowość z powodzeniem przyciąga inwestorów przystępnymi cenami nieruchomości, piaszczystymi plażami i atrakcjami torystycznymi w Alicante. Ogromną zaletą posiadania domu na terenie tej hiszpańskiej prowincji jest doskonałe skomunikowanie z Polską. Do Alicante można bez problemu dostać tanimi liniami lotniczymi m.in. z Krakowa, Gdańska, Katowic czy też Warszawy. Dużym atutem jest także stosunkowo niewielka odległość - lot z Polski do Alicante trwa ok. 3 godzin. Dzięki temu motywacją do zakupu apartamentu w tej części Hiszpanii są nie tylko cele inwestycyjne, ale nierzadko także marzenie o przeprowadzce do kraju o łagodniejszym klimacie. Alicante zapewnia mieszkańcom zarówno relaks w wyjątkowych okolicznościach przyrody, jak i dobrą zabawę w rozrywkowym centrum miasta - czego chcieć więcej? 

 

Calp

Kolejnym regionem, który wyróżnia się wysokim potencjałem inwestycyjnym, jest Moraira, Altea i Calp czyli północna Costa Blanca. Cisza, spokój, słoneczna pogoda i zachwycające widoki – tak w kilku słowach można opisać tę prowincję. Ogromnym atutem tego regionu są dobre połączenia z lotnisk zarówno z Walencji, jak i Alicante. Osoby poszukujące idealnego miejsca na długi wypoczynek lub planujące zmianę miejsca zamieszkania na stałe, znajdą na tym skalistym wybrzeżu wszystko, czego potrzebują. Jeśli nie jesteś wielbicielem popularnych kurortów i chcesz zaznać prawdziwej Hiszpanii, zakup apartamentu w tej części kraju będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.


Chcesz zainwestować w Hiszpanii?
Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać ofertę, która spełni Twoje oczekiwania.