Gandia - ceny nieruchomości, koszty życia i atrakcje turystyczne

Blog 11/10/2019

Szukasz idealnego miejsca na inwestycję w Hiszpanii?  Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na zakup nieruchomości w Gandii.

 

Zakup nieruchomości w Gandii – koszty

Gandia jest jednym z największych (ponad 70 tys. mieszkańców), nadmorskich miast Hiszpanii, mającym wiele do zaoferowania wczasowiczom. Wysoki potencjał turystyczny miejscowości wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na domy i apartamenty wakacyjne, co oznacza szansę na atrakcyjny zarobek dla inwestorów decydujących się ulokować tam swoje oszczędności. Gandia to doskonałe miejsce na inwestycję dla osób, które chciałyby zaznać fantastycznego, południowego klimatu, jednak nie dysponują budżetem pozwalającym im zainwestować w popularniejszych, hiszpańskich kurortach takich jak Benidorm czy Alicante. Na lokalnym rynku nieruchomości można znaleźć oferty w bardzo okazyjnych cenach – zainwestuj i zacznij czerpać zyski z inwestycji!

 

Według danych z serwisu traveltables.com (serwisu z danymi na temat kosztów życia, cen nieruchomości i zarobków w poszczególnych miastach) zakup apartamentu w centrum miasta to koszt rzędu ok. 1 007 euro/m2. Oczywiście decydując się na zakup lokum na obrzeżach Gandii, możemy zapłacić mniej – wtedy koszt za m2 waha się w granicach średnio 805 euro.

 

Wynajem wakacyjny w Gandii

Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród inwestorów jest udostępnianie zakupionej nieruchomości na wynajem turystyczny. I Ty chcesz zarabiać w ten sposób? Sprawdź, jakie średnie ceny za nocleg obowiązują w Gandii w okresie wakacyjnym i oszacuj, ile możesz zyskać (poniższe dane pochodzą z serwisu Airbnb.pl i podane ceny dotyczą noclegu dla 4 dorosłych osób).

 

 • Cena za nocleg w czerwcu

Spędzając wakacje w Gandii w czerwcu, 4 osoby dorosłe mogą znaleźć nocleg w przedziale cenowym 250 – 500 zł.

 

ceny wynajmu wakacyjnego w Gandii - czerwiec
Średnie ceny za nocleg w Gandii w czerwcu

 

 • Cena za nocleg w lipcu

W lipcu należy liczyć się z nieco wyższymi cenami noclegów – w tym miesiącu ceny wahają się w przedziale 250 – 700 zł w zależności od lokalizacji.

 

ceny wynajmu wakacyjnego w Gandii - lipiec
Średnie ceny za nocleg w Gandii w lipcu

 

 • Cena za nocleg w sierpniu

W sierpniu 4-osoby dorosłe w Gandii mogą znaleźć nocleg w przedziale cenowym 300 – 750 zł.

 

ceny wynajmu wakacyjnego w Gandii - sierpień
Średnie ceny za nocleg w Gandii w sierpniu

 

 • Cena za nocleg we wrześniu

Decydując się w wyjazd do Gandii wrześniu znajdziemy noclegi w przedziale cenowym 250-500 zł.

 

ceny wynajmu wakacyjnego w Gandii - wrzesień
Średnie ceny za nocleg w Gandii we wrześniu

 

Koszty życia w Gandii

Zgodnie z danymi z traveltables.com miesięczne koszty życia dla jednej osoby w Gandii kształtują się na poziomie ok. 416 euro (bez uwzględnienia czynszu). Porównując do kosztów życia w najpopularniejszym kurorcie na Costa Blanca – Alicante, utrzymanie się w Gandii jest tańsze o ok. 45 euro.

Decydując się na przeprowadzkę do Gandii, musimy liczyć się dodatkowo z następującymi opłatami:

 • Opłaty związane z mieszkaniem:
  • opłaty za media – ok. 107 euro/miesiąc (w przypadku 85m2 apartamentu)
  • czynsz za apartament w centrum miasta z 1 sypialnią – ok. 252 euro/miesiąc
  • czynsz za apartament poza centrum miasta z 1 sypialnią – ok. 218 euro/miesiąc
  • czynsz za apartament w centrum miasta z 3 sypialniami – ok. 403 euro/miesiąc
  • czynsz za apartament poza centrum miasta z 3 sypialniami – ok. 342 euro/miesiąc
 • Ceny produktów spożywczych:
  • 1 litr mleka – ok. 0,72 euro,
  • chleb – ok. 0,86 euro,
  • jajka – ok. 1,50 euro.

 

Atrakcje turystyczne w Gandii

Gandia nie zyskała jeszcze zbyt dużej popularności jako miejscowość wypoczynkowa, mimo tego coraz więcej wczasowiczów zdaje się doceniać jej urok i niepowtarzalny klimat. Miasto to położone jest w mniej turystycznej części Hiszpanii – Costa Del Azahar, jednak warto zaznaczyć, że swoją ofertą atrakcji nie odstaje zbytnio od bardziej rozrywkowych i znanych wczasowiczom kurortów.

 

Miasto dzieli się na dwie części, jedną z nich jest Gandia City – to właśnie tam znajdziemy urzekającą starówkę i zabytkowe budowle, które z pewnością zainteresują pasjonatów historii. Do wartych zobaczenia należą Pałac Książęcy, ratusz, kolegiata i pustelnia Santa Ana. Jednak, jeśli bliższe Twojemu sercu jest rozrywkowe oblicze miasta, koniecznie wybierz się do oddalonej od starego miasta o niespełna 2 km nowoczesnej dzielnicy Gandia Playa. Gwarantujemy, że znajdziesz tam świetne hiszpańskie restauracje oraz liczne kluby, w których będziesz mógł bawić się do białego rana.

 

Oczywiście w tej części miasta zlokalizowane jest także to, co najważniejsze w nadmorskiej miejscowości – piękne, szerokie i piaszczyste plaże! Jedną z najpopularniejszych jest plaża Nord. To właśnie tam swój prywatny raj znajdą miłośnicy wszelkiego rodzaju sportów wodnych – panują tam świetne warunki do uprawiania windsurfingu oraz żeglowania. Jeśli szukasz dodatkowych atrakcji na wakacje w Gandii, polecamy także wybrać się w rejs do jednego z pobliskich miast. Lokalne statki kursują m.in. do Calp, Javei oraz Denii.

 

Zachwycił Cię klimat Gandii, szukasz bezpiecznego sposobu na ulokowanie kapitału i rozważasz inwestycję? Możesz liczyć na naszych specjalistów! Skontaktuj się z nami – dopilnujemy, żebyś znalazł najlepszą ofertę nieruchomości i przeprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces jej zakupu.

 

Osoby zainteresowane inwestycją w Hiszpanii zapraszamy do przeczytania naszych pozostałych poradników - Zakup nieruchomości w Benidormie i Alicante - ceny nieruchomości, koszty wynajmu i życia.