Costa Blanca kamperem

Blog 06/08/2018

Wybierasz się na wakacje do Hiszpanii i chcesz zwiedzić jej malownicze zakątki w nietypowy sposób? Podczas podróży cenisz sobie niezależność? Postaw na kampera!  Doradzimy Ci, gdzie go wynająć i wskażemy, jaki kierunek warto obrać, podróżując w ten sposób.

 

Zalety podróżowania kamperem

Podróżowanie kamperem, zwane przez hobbystów caravaningiem, to komfort i mobilność, a tym samym - pełna niezależność. Wakacyjny pobyt w Hiszpanii stanie się jeszcze bardziej ekscytujący, jeśli zyskamy możliwość zobaczenia tego, co znajduje się poza głównymi szlakami turystycznymi. Co więcej, kamper jest nie tylko atrakcyjnym środkiem transportu, ale także swego rodzaju mobilnym hotelem. Podróżując w taki sposób, możesz zatrzymać się w dowolnym miejscu i wypoczywać w towarzystwie pięknych, hiszpańskich krajobrazów. 

 

Ogromną zaletą kamperów jest także możliwość odbycia w pełni komfortowej podróży, nawet jeśli warunki pogodowe nie są sprzyjające. Pod tym względem caravaning znacząco przewyższa środki transportu miejskiego, za pomocą których najczęściej przemieszczamy się podczas wakacji. Za wynajmem kampera przemawia także możliwość poznania w czasie podróży interesujących ludzi. Campingi w okresie letnim przyjmują coraz więcej turystów, którzy decydują się zwiedzać Hiszpanię w ten sposób. Wymiana doświadczeń z podróży z innymi pasjonatami caravaningu może być niezwykle wartościowa. 

 

Jak podróżować kamperem po Hiszpanii?

Podróż kamperem po Hiszpanii możesz rozpocząć zaraz po przylocie. Wakacje spędzasz na Costa Blanca? Samochód możesz wypożyczyć u nas na bardzo atrakcyjnych warunkach! Jeśli skorzystasz z naszej oferty wynajmu kampera, podstawimy go na lotnisko w Alicante lub Murcji – w zależności od Twoich potrzeb. Naszym klientom zapewniamy nowoczesne i w pełni wyposażone środki transportu.

 

Ze względu na rosnącą popularność caravaningu, baza campingowa na terenie Hiszpanii jest bardzo rozwinięta. Wiele takich punktów znajduje się także na Costa Blanca. Osobom planującym zwiedzić ten region Hiszpanii kamperem, polecamy malowniczą trasę wzdłuż wybrzeża.

 

podróżowanie kamperem
Wakacyjna podróż kamperem to gwarancja niezapomnianych wrażeń

 

Podróż kamperem po Costa Blanca - przykładowa trasa

Jeśli swoją podróż zaczynasz na lotnisku w Alicante, koniecznie rozpocznij od zwiedzania miasta. W Alicante wybierz się na zabytkową twierdzę Castillo de Santa Barbara. Przespaceruj się także po słynnej promenadzie Explanada de España i zrelaksuj się na jednej z miejscowych plaż - Playa del Saladar, San Juan de Alicante lub Playa de Postiguet. Twoim kolejnym przystankiem może być El Campello, które słynie z klimatycznego, starego miasta i zabytkowej strażnicy Torre de la Isleta. 

 

Po wyjeździe z El Campello, możesz udać się do Benidormu. Miejscowość ta to niezwykle popularny kurort turystyczny. W Benidormie dobra zabawa jest gwarantowana – funkcjonuje tam wiele restauracji, kawiarni, nadmorskich barów, w których można doskonale spędzić czas ze znajomymi. Jest to także niezwykle atrakcyjny ośrodek sportowy. W Benidormie możesz wynająć kajaki lub skuter wodny, zagrać w golfa, wybrać się na wędrówkę górską oraz zanurkować w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. W takim miejscu z pewnością naładujesz baterie na dalszą część podróży po Costa Blanca.

 

Kolejnym punktem Twojej wyprawy kamperem po Costa Blanca może być Altea. To mała miejscowość, która zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi. Znajdą tam coś dla siebie zarówno pasjonaci historii i zabytkowej architektury, a także miłośnicy sportów wodnych i kąpieli słonecznych. 

 

Wakacyjną podróż kamperem można zakończyć w Calpe. Będąc tam, koniecznie wybierz się na wspinaczkę na skałę Ifach, która majestatycznie rozciąga się nad miejscowością. Z jej szczytu rozciąga się wspaniała panorama miasta – taki widok wart jest trudu włożonego w wędrówkę. Turystów do wizyty w tej miejscowości przekonują także atrakcje turystyczne w Calpe, możliwość uprawiania ekstremalnych sportów wodnych oraz śródziemnomorski klimat miasta. Jeśli odwiedzisz Calpe, masz również szansę na uczestnictwo w hiszpańskiej fieście. Na jego terenie organizowane są liczne festiwale – gwarantujemy, że podczas takich imprez będziesz bawić się rewelacyjnie!

 

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i wynająć kamper na wakacje na Costa Blanca? Skontaktuj się z nami – w naszej ofercie znajdziesz nowoczesne i komfortowe kampery w niezwykle atrakcyjnych cenach. Przekonaj się sam!