8 powodów, dla których warto inwestować w Hiszpanii

Blog 08/02/2018

Hiszpania od dziesiątek lat kusi turystów malowniczymi widokami, doskonałymi warunkami pogodowymi oraz niepowtarzalną atmosferą tworzoną przez rodowitych mieszkańców. Czy kiedykolwiek myślałeś, aby zainwestować w nieruchomość w Hiszpanii? Sprawdź 8 powodów, dla których warto wybrać ten kraj na siedzibę swojego wakacyjnego apartamentu.

 

Hiszpania nie tylko dla turystów

Hiszpania to jedna z najpopularniejszych na świecie destynacji turystycznych. Piękne widoki, pyszna kuchnia, korzystne warunki klimatyczne zachęcają miliony turystów do odwiedzania Hiszpanii. Turystyka to jedno z najbardziej dochodowych źródeł budżetu. Dlatego też władze kraju starają się regularnie inwestować w ten sektor gospodarki, aby zapewnić wysoką konkurencyjność oferty turystycznej. Dzięki temu na miejscu czekają na turystów piękne plaże, nowoczesne kurorty wypoczynkowe, doskonale utrzymane zabytki historyczne oraz liczne atrakcje turystyczne.

 

Zalety inwestowania w hiszpańskie nieruchomości?

Argumentów za zakupem nieruchomości w Hiszpanii jest wiele. Poniżej prezentujemy 8 z nich:

 1. Duży wybór atrakcyjnych działek i apartamentów – kryzys gospodarczy, który trwał do 2014/2015 r. zmusił wielu Hiszpanów do sprzedaży swoich domów, działek, nieruchomości i apartamentów, często poniżej ich rynkowej wartości. Wynikiem takiego działania jest bardzo duża dostępność niezwykle atrakcyjnych ofert nieruchomości. Obecnie ceny nieruchomości w Hiszpanii stale rosną. Skorzystaj z oferty tysięcy atrakcyjnych nieruchomości, które dostępne są obecnie w wyjątkowo niskich cenach.
 2. Atrakcyjność turystyczna kraju – Hiszpania to jeden z najpopularniejszych w Europie kierunków wyjazdów turystycznych. W samym 2017 r. Hiszpanię odwiedziła rekordowa liczba turystów – ponad 80 mln osób. Popularność turystyczna przekłada się bezpośrednio na ogromne dochody z turystyki. W 2016 r. turyści zostawili w Hiszpanii ponad 77 mld euro. Wspólnie z Francją i USA Hiszpania jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie przez turystów. Niepewna sytuacja społeczno–gospodarcza w północnoafrykańskich krajach sprawiła, że Hiszpania na nowo przeżywa oblężenie turystów. Nic nie wróży szybkich zmian. Oznacza to, że przez kolejne lata liczba turystów odwiedzających Hiszpanię powinna przynajmniej utrzymać się na dotychczasowym (wysokim) poziomie, a może nawet dalej wzrastać. W Hiszpanii bardzo dobrze rozwinięta jest nie tylko infrastruktura turystyczna, ale także infrastruktura drogowa i lotnicza. Duża liczba lotnisk i gęsta siatka połączeń lotniczych z krajami UE i poza UE sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna destynacja turystyczna nie tylko dla Europejczyków.
 3. Stabilność gospodarcza kraju – tanie nieruchomości dostępne są nie tylko w Hiszpanii. Jeszcze niedawno wiele mówiło się o bardzo atrakcyjnych cenach nieruchomości w Grecji. Niestety sytuacja polityczna i gospodarcza w Grecji jest nadal bardzo niestabilna, a to oznacza, że inwestowanie w rynek nieruchomości w tym kraju wiąże się ze sporym ryzykiem. Prognozy gospodarcze dla Hiszpanii są korzystne. W 2017 r. PKB kształtowało się na poziomie ok 3% i napędzany był przede wszystkim konsumpcją gospodarstw domowych i inwestycjami. Widoczny jest także istotny spadek wysokiego bezrobocia i wzrost znaczenia sektora turystycznego.
 4. Podobieństwa kulturowe – decydując się na zakup nieruchomości poza granicami Polski, powinieneś przeanalizować takie aspekty jak różnice kulturowe i ogólne nastawienie rodowitych mieszkańców na sąsiedztwo obcokrajowców. Z pewnością znajdziesz szereg atrakcyjnie położonych nieruchomości w regionach poza UE, które skuszą Cię dobrą ceną. Warto wtedy uwzględnić następujące czynniki:
  1. warunki klimatyczne,
  2. bezpieczeństwo kraju,
  3. przestrzeganie prawa własności,
  4. różnice kulturowe
  5. nastawienie obywateli danego kraju do kwestii zakupu nieruchomości przez obcokrajowców.
  I w tym porównaniu Hiszpania wypada doskonale na tle licznych krajów spoza UE. Przyjazne usposobienie Hiszpanów w połączeniu z przewidywalnymi regulacjami prawnymi potwierdzają, że Hiszpania to bardzo dobre miejsce do lokowania swojego kapitału.
 5. Rentowna i atrakcyjna lokata kapitału – zakup nieruchomości w Hiszpanii to doskonała lokata kapitału. Trzymanie pieniędzy na nisko oprocentowanych lokatach lub inwestycja w bardzo ryzykowne instrumenty giełdowe nie przyniosą tyle satysfakcji, co zakup własnego domu w Hiszpanii. Dzięki pozytywnym sygnałom z hiszpańskiego rynku nieruchomości, inwestorzy nie muszą obawiać się załamania rynku. Dane z rynku nieruchomości potwierdzają, że największy wzrost rentowności wynajmu mieszkań występuje na południu Europy m.in. w Hiszpanii, Włoszech oraz Grecji. Co więcej, możesz oczekiwać całkiem dużego zysku, jeżeli zdecydujesz się sprzedać dom po kilku latach.
 6. Dodatkowa pensja – jeżeli zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem turystyczny zapewniasz sobie dochód pasywny. Dom lub apartament w atrakcyjnym miejscu w Hiszpanii może się cieszyć dużym zainteresowaniem turystów. Wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy może stanowić źródło całkiem sporego dochodu pasywnego. Domy na wybrzeżu osiągają w sezonie doskonałe wskaźniki wynajmowalności na poziomie nawet 90 – 95%.
 7. Zarabiaj lub wypoczywaj w Hiszpanii - … albo jedno i drugie. Zakup nieruchomości w Hiszpanii możesz z pewnością potraktować jako doskonałą inwestycję finansową, ale także jako sposób na zapewnienie doskonałego miejsca do wypoczynku. Kupując nieruchomość możesz samodzielnie decydować, jaką część roku chciałbyś ją wynajmować turystom, a jaką część roku chciałbyś w niej zamieszkać. Zależnie od Twoich oczekiwań finansowych oraz rekreacyjnych będziesz mógł samodzielnie dysponować swoją nieruchomością. Nawet nie wynajmując swojego wakacyjnego apartamentu zarabiamy od 3% do 7% rocznie bo tyle średnio zyskują na wartości nieruchomości w turystycznych miejscowościach. Nie jest to więc typowe zamrożenie kapitału. Znalezienie atrakcyjnych warunków kredytowych pozwoli Ci wykorzystać efekt dźwigni finansowej. Dzięki temu nie musisz mieć na starcie 100% środków potrzebnych do pokrycia całej wartości nieruchomości.
 8. Szybka, prosta i bezproblemowa inwestycja - rentowne inwestowanie na rynku nieruchomości może wymagać sporej wiedzy i doświadczenia w obrocie nieruchomościami, które pomogą Ci zminimalizować ryzyko związane z inwestycją kapitału. Umiejętność wyliczenia stopy zwrotu z inwestycji, a także wyboru dogodnych warunków kredytowych bezpośrednio przekłada się na osiągnięcie większego zysku. Decydując się na zakup nieruchomości poza Polską, trzeba także mieć świadomość różnic w przepisach prawnych, które regulują zagadnienia związane z zakupem nieruchomości. Kluczowym jednak aspektem jest znajomość lokalnego / regionalnego rynku nieruchomości i umiejętności negocjacyjne, które pozwolą na zakup bardzo atrakcyjnych obiektów. Decydując się na samodzielne przeprowadzenie inwestycji możemy napotkać wiele trudności. Dlatego ogromnie zachęcamy do kontaktu z nami. Wieloletnie doświadczenie na hiszpańskim rynku nieruchomości pozwala nam zaoferować Ci kompleksową pomoc w zakresie wyboru i zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Dzięki naszej pomocy cały proces poszukiwań domu lub apartamentu, a także jego zakup zostanie przeprowadzony bardzo szybko i sprawnie. A Ty w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się nie tylko z rentownej inwestycji, ale i pięknych widoków z tarasu Twojego wakacyjnego domu w Hiszpanii.

 

Śpiesz się!

Atrakcyjne warunki zakupu nieruchomości w Hiszpanii nie będą trwać wiecznie!