Atrakcje turystyczne w Calpe

Blog 04/04/2018

Calpe – turystyczne miasteczko położone w Walencji na słonecznym wybrzeżu Costa Blanca, to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Ogrom atrakcji, doskonała lokalizacja i jedyna w swoim rodzaju atmosfera miasta z powodzeniem przyciąga zagranicznych turystów. Sprawdź, czym Calpe wyróżnia się na tle pozostałych, hiszpańskich miejscowości.

 

Co warto zobaczyć w Calpe?

Calpe urzeka swoim śródziemnomorskim klimatem, walencką kulturą, a także mimo swojego kurortowego charakteru - spokojem. Jednak warto zaznaczyć, że jest ono nie tylko idealnym miejscem na wakacje, ale również wymarzonym miejscem do zamieszkania na stałe. Niezbitym dowodem na to jest fakt, że ok. 60% mieszkańców miasta stanowią zagraniczni przyjezdni. Do osiedlenia się w Calpe oprócz walorów krajobrazowych i korzystnych warunków klimatycznych, zachęca ich także doskonała lokalizacja i bardzo dobre skomunikowanie z większymi kurortami – Walencją oraz Alicante

 

Calpe wyróżnia się bogatą ofertą atrakcji turystycznych, dzięki którym nawet najkrótszy pobyt na jego terenie staje się niezapomniany. Tam każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Polecamy miejsca, w których będziesz mógł chłonąć walencką kulturę, zasmakować regionalnych specjałów oraz wypoczywać aktywnie.

 

Wspinaczka na Ifach

Majestatyczna skała Ifach to znak rozpoznawczy Calpe. Wysoki na 332m skalisty szczyt, dumnie wznosi się nad miastem i stanowi część rezerwatu przyrody - Parque Natural de Peñon. Miłośnicy pieszych wycieczek mogą dostać się na niego jednym z malowniczych, górskich szlaków - znajdują się tam zarówno łagodne, jak i bardziej wymagające trasy. Jeśli planujesz zdobyć Ifach podczas wakacyjnego wyjazdu koniecznie zaopatrz się w wygodne buty, odpowiednie nakrycie głowy, wodę, a także latarkę. Pokonanie całej trasy (tam i z powrotem) zajmuje średnio do 2 godzin. Gwarantujemy, że zmęczenie po dosyć wymagającej wspinaczce zrekompensuje Ci zapierająca dech w piersiach panorama Calpe. 

 

Kąpiele słoneczne 

Najlepiej wypoczywasz na plaży? Możesz być pewny, że Calpe nie rozczaruje Cię pod tym względem! Kurort ma do zaoferowania turystom piękne, piaszczyste plaże. Co więcej, o ich czystości zaświadczają certyfikaty. Do najchętniej uczęszczanych plaż w Calpe należą m.in. La Calalga, Arenal-Bol, Cantal Roig i La Fossa

 

Raj dla amatorów sportów wodnych

W Calpe panują doskonałe warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Wspaniale bawić będą się tam zarówno amatorzy, chcący postawić swoje pierwsze kroki w windsurfingu, jeździe na nartach wodnych, kitesurfingu, czy też nurkowaniu, jak i osoby bardziej doświadczone. Na terenie miasta funkcjonują liczne ośrodki sportów wodnych, które zapewniają chętnym możliwość nauki pod okiem profesjonalnego instruktora.

 

Oryginalny Miejski Targ

Śródziemnomorskie miejscowości mają wyjątkowy klimat - przekonasz się o tym, odwiedzając charakterystyczny, hiszpański targ w samym centrum Calpe. To doskonałe miejsce, aby spróbować lokalnych specjałów i poznać Hiszpanię od strony kulinarnej. W każdą sobotę miasto odwiedzają regionalni dostawcy aromatycznych owoców i warzyw, a także sprzedawcy różnego rodzaju wyrobów rzemieślniczych. Natomiast wielbiciele antyków z pewnością znajdą coś dla siebie na pchlim targu, który w Calpe odbywa się w środy.

 

Klimatyczne Stare Miasto

Stare miasto nadmorskiego Calpe ma swój niepowtarzalny klimat. Spacer jego uliczkami sprawi, że przynajmniej na chwilę przeniesiesz się do zupełnie innej epoki! Koniecznie odwiedź gotycki kościół Iglesia Vieja, miejskie muzeum archeologii oraz fiest walencjańskich i chłoń fascynującą historię miasta.

 

Zabawa w hiszpańskim stylu

Chcesz na własnej skórze przekonać się, czym jest prawdziwa, hiszpańska fiesta? Weź udział w organizowanych na terenie Calpe festiwalach. Do najciekawszych, lokalnych imprez należą m.in. Święto piwa, Feria Flamenco, a także Fiesta de Moros y Cristianos. Doskonała zabawa i niezapomniane przeżycia gwarantowane!

 

Urzekł Cię klimat nadmorskiego Calpe? Zastanawiasz się nad kupnem nieruchomości w tym regionie?

 

Skontaktuj się z nami – zapewniamy profesjonalne doradztwo i kompleksową pomoc w kwestiach formalnych.