Atrakcje turystyczne w Alicante - część 1.

Blog 20/02/2018

Szukasz odpowiedniego miejsca na wakacyjny wyjazd? Wybierz się do Alicante! To pod względem turystycznym jeden z najbardziej interesujących regionów słonecznej Hiszpanii. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie na miejscu.

 

Co warto zobaczyć w Alicante?

Alicante położone na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca, zapewnia ogrom atrakcji, dzięki którym Twój wakacyjny wyjazd będzie obfitował w niezapomniane przygody. Bliskość Morza Śródziemnego sprawia, że jest to idealne miejsce na wypoczynek dla miłośników kąpieli morskich oraz słonecznych. Miasto słynie z piaszczystych, skąpanych w słońcu plaż - San Juan de Alicante, Playa del Saladar i Playa de Postiguet, które są chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. W ich pobliżu, na nadmorskiej promenadzie, zwanej Explanada de España zlokalizowane są liczne restauracje, bary oraz urokliwe kawiarnie, w których przyjezdni mogą spróbować miejscowych przysmaków i zrelaksować się, w towarzystwie zapierających dech w piersiach widoków. Jeśli w Alicante szukasz przede wszystkim rozrywki, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - to miasto nigdy nie śpi!  

 

Atrakcje sportowe w Alicante

Alicante to prawdziwy raj dla osób poszukujących nie tylko relaksu, ale i nieco mocniejszych, sportowych wrażeń. Podczas wakacji w takim miejscu nie sposób się nudzić - osoby preferujące aktywne spędzanie czasu wolnego zdecydowanie znajdą tam coś dla siebie. Pasjonaci sportów wodnych mogą udać się do miejscowego portu, by wypłynąć się na ekscytujący rejs albo wypożyczyć jacht, skuter lub kajak i podziwiać morskie krajobrazy z nieco innej perspektywy.

 

widok na Alicante
Wspaniałe widoki i piaszczyste plaże to znaki rozpoznawcze Alicante

 

Atrakcje historyczne w Alicante

Chcesz zapoznać się z historią i kulturą miasta? Chłoń nietuzinkową atmosferę Alicante, odwiedzając liczne, zabytkowe obiekty i muzea. Koniecznie odwiedź dumnie wznoszącą się nad miastem twierdzę Castillo de Santa Barbara. Punktem obowiązkowym pobytu w Alicante jest także spacer klimatycznymi uliczkami starego miasta oraz wizyta w najstarszym kościele w regionie – bazylice św. Marii. Natomiast do najciekawszych muzeów, znajdujących się na terenie miasta, należą m.in. Museo de Arte de Siglo XX, Museo de la Aseguarda i Museo de Belenes.

 

Alicante z rodziną

Alicante ma wiele do zaoferowania nie tylko dorosłym, ale i najmłodszym turystom. Ten region to idealne miejsce na rodzinne wakacje! Wraz z dziećmi warto wybrać się na piknik do parku El Palmersal lub Lo Morant. Najmłodsi podróżnicy będą także zachwyceni wizytą w Zoo Mundomar oraz wodnym parku rozrywki Aqualandia. Dodatkowo, w sezonie wakacyjnym na terenie Alicante organizowane są liczne festiwale. Do najbardziej znanych należy Hogueras de Sant Joan - udział w tak widowiskowym wydarzeniu będzie dla całej rodziny niezapomnianym przeżyciem. 

 

Nie masz jeszcze planów wakacyjnych? Zarezerwuj pobyt w Alicante i ciesz się latem na hiszpańskiej riwierze!