Alicante - ceny nieruchomości, koszty wynajmu i życia

Blog 11/03/2019

Rozważasz zakup nieruchomości w hiszpańskim Alicante? W naszym artykule znajdziesz informacje na temat cen poszczególnych typów nieruchomości, miesięcznego kosztu wynajmu apartamentu oraz średnich kosztów życia w tym mieście. Zachęcamy do lektury przyszłych inwestorów.

 

Czy warto zainwestować w Alicante?

Alicante to wciąż jeden z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Costa Blanca – wzbudza zainteresowanie zarówno wśród turystów, jak i inwestorów. Porównaliśmy dane dotyczące sprzedaży nieruchomości w tej lokalizacji w latach 2016-2018 w okresie I-III kwartał. W ciągu ostatnich 3 lat liczba sprzedanych nieruchomości wzrosła tam z 3361 (2016 rok) do 5344 (2018 rok).

 

Na wysokość cen na rynku nieruchomości w Alicante ma wpływ m.in. typ nieruchomości, jej lokalizacja oraz dodatkowe udogodnienia. Na potrzeby tego artykułu przeanalizowaliśmy dane dotyczące cen poszczególnych typów nieruchomości na terenie prowincji Alicante, które zostały opublikowane w serwisie rua.ua.es. Poniżej porównujemy ceny za m2 mieszkań, penthousów, bliźniaków i kawalerek.

 

Ceny mieszkań i domów w Alicante

Różnice w cenach nieruchomości w prowincji Alicante w zależności od typu nieruchomości:

 

Typ nieruchomości Średnia cena za m2
Mieszkanie 1 505 euro
Kawalerka 1 569 euro
Bliźniak 1 625 euro
Penthouse 1 634 euro

Dane pochodzą z raportu „Determinanty cen nieruchomości w prowincji Alicante” z serwisu rua.ua.es.

 

Najbardziej atrakcyjnie pod względem cenowym przedstawiają się w Alicante ceny mieszkań – w ich przypadku średni koszt za m2 wynosi 1505 euro. Natomiast najwięcej zapłacimy tam, decydując się na zakup domu w zabudowie bliźniaczej.

 

Możemy zaobserwować dużą rozpiętość cenową w zależności od tego, czy interesująca nas nieruchomość jest zlokalizowana blisko morza, czy też w głębi lądu. Z aktualnych danych wynika, że ceny domów usytuowanych w strefie przybrzeżnej wahają się między 1157 a 1829 euro za m2. Nieruchomości znajdujące się na terenach śródlądowych są tańsze – ich średni koszt wynosi 695 a 807 euro za m2. Wysokość cen jest uzależniona od konkretnej części prowincji Alicante. Warto także zaznaczyć, że tak tanie nieruchomości zlokalizowane są daleko od morza. Tym samym mogą wzbudzać mniejsze zainteresowanie wśród turystów poszukujących lokum w sezonie letnim, dlatego nie nadają się pod inwestycje na wynajem wakacyjny

 

Nieruchomości na wynajem wakacyjny

Alicante to miejsce, w którym wiele osób (także zagranicznych inwestorów) posiada drugie domy lub kupuje nieruchomości na wynajem. Tego typu inwestycje są zazwyczaj dokonywane w najbardziej turystycznych częściach prowincji Alicante.

 

Planujesz zakup nieruchomości w celach zarobkowych? Zestawiliśmy opłaty pobierane w Alicante za wynajem domów na podstawie danych z serwisu Airbnb.pl:

 • wynajem domu w czerwcu - średnia cena za wynajem domu dla 4 dorosłych w Alicante w czerwcu wynosi 461 zł za noc,

   

  koszty wakacyjnego wynajmu nieruchomości w Alicante w czerwcu
  Przykładowe ceny za wynajem domu wakacyjnego w Alicante - czerwiec
 • wynajem domu w lipcu – przeciętna cena za wynajem nieruchomości w lipcu dla 4 dorosłych gości to ok. 548 zł za noc,

   

  koszty wakacyjnego wynajmu nieruchomości w Alicante w lipcu
  Przykładowe ceny za wynajem domu na wakacje w Alicante w lipcu
 • wynajem domu w sierpniu – wynajem domu wakacyjnego dla 4 dorosłych w sierpniu w Alicante to koszt rzędu 577 zł za noc,

   

  koszty wakacyjnego wynajmu nieruchomości w Alicante w sierpniu
  Koszt wynajmu domu wakacyjnego w Alicante w sierpniu - przykładowe ceny z Airbnb.pl
 • wynajem domu we wrześniu – za wynajem nieruchomości w Alicante we wrześniu 4 osoby dorosłe zapłacą ok. 462 zł za noc.

   

  koszty wakacyjnego wynajmu nieruchomości w Alicante we wrześniu
  Domy na wakacje w Alicante we wrześniu - średnie ceny za wynajem

 

Jak wynika z powyższych danych najwięcej za wynajem domu w Alicante zapłacimy w sierpniu, natomiast najmniej w czerwcu – wtedy średni koszt wynajmu jest niższy średnio o 116 zł za noc.

 

Przyszłym inwestorom polecamy także lekturę naszego poradnika zakup nieruchomości w Hiszpanii krok po kroku. Osoby, które wciąż szukają idealnego miejsca na inwestycję zachęcamy do przeczytania artykułu rynek nieruchomości na Costa Blanca 2018.

 

Jak wysokie są koszty życia w Alicante?

Szacuje się, że koszt życia w Alicante to dla jednej osoby średni koszt rzędu 560 euro miesięcznie (bez opłat za mieszkanie). Natomiast w przypadku 4-osobowej rodziny podstawowe wydatki, bez uwzględnienia czynszu, mogą tam wynieść ok. 2 013 euro.

 

Warto zaznaczyć, że koszty życia w Alicante w porównaniu do innych, dużych miast w Hiszpanii, są niższe. Przykładowo, w Walencji średni koszt życia dla jednej osoby to ok. 572 euro miesięcznie (bez czynszu), w Madrycie ok. 656 euro, a w Barcelonie ok. 664 euro.

 

Zdecydowałeś się zainwestować w Alicante i chcesz doradzić się specjalistów, która z dostępnych ofert będzie najbardziej opłacalna? Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Skontaktuj się z nami - przedstaw nam swój cel inwestycyjny, najważniejsze preferencje, co do lokalizacji i typu nieruchomości oraz określ budżet, który chcesz przeznaczyć na jej zakup. My zajmiemy się resztą. Zapraszamy!